Make your own free website on Tripod.com

Uzay gemimiz olsaydı.

Uzay gemisi tutturmuş gidiyoruz.Ya bizim bir uzay gemimiz olsaydı ne olurdu acaba?

Günümüzden ileride bir zaman düşünelim uzay gemimiz olduğu bir zaman.Örneğin,2350 yılı...

Uzay aracımızın yakıtları %100 dolduruluyor.Mürettebatımız hazır.UZAY GEMİMİZİN IŞIK HIZINDAN HIZLI OLMASI LAZIM EĞER OLMAZSA DÜNYADAKİ YAŞAMDAN AĞIR OLDUĞU ANLAŞACAĞI ÜZERE ZAMAN GEÇMEYECEK UZAK YILDIZLARA GİDEMEYECEĞİZ.EİNSTEİN'İN İZAFİYET TEORİSİNE GÖRE  UZAY GEMİMİZ IŞIK HIZINDA HIZLI GİDERSE DÜNYADAKİ 100 YILA KARŞILIK EVRENDE 14.1 YIL GEÇİYORMUŞ YANİ 100 YILLIK YOL 14 YILDA GİDİLİYOR.ZAMAN GELECEK IŞIK HIZINI AŞACAĞIZ.

Sorunu hallettik sanırım mürettebatın zamanını boşa harcamadık.Evrenler arası dolaşırken tabiki görülen yerlerin fotoğrafı çekilecek ,incelenecek,hayat olup olmadığı araştırılacak.

A! Burası neresi sanırım hayat var.İNELİM mi? Uzay gemimiz gezegene iniyor.Ne ev var ne de bir yerleşim yeri.Mağara kovukları görüyorum.İnsanların çoğu burada yaşıyor.Taştan,topraktan araç gereç yapıyorlar.Gözümüze çarpan burasının ilkel olduğu.Bizi görüyorlar gezegende birden mahşeri bir gürültü kaçışmalar,ezilmeler oluyor.Sonrada önümüze diz çöküyorlar.Ellerin havaya kaldırıp indiriyorlar bizi Tanrı zannediyorlar.Kocaman bir araç, ışık ışnları her tarafı gündüz bile  aydınlatıyor.Onlarla telepati veya anşabileceğimiz herhangi bir şeyle konuşmaya başlıyoruz.Ne anlatsak boş.Oradan ayrılıyoruz.Ama geride çok büyük izler bırakıyoruz.Bunu binyıllar süren nesillerine destanlarla yazılarla anlatıyorlar.Figürler çiziyorlar.Biz bunu niye anlatıyoruz.Sizinde anlayacağınız Üzere dünyadaki eski uygarlıklar aynı şekilde yaşadılar.Olaylar nasıl benziyor.

Eski uygarlıklarımızın geçmişte böyle olayları nasıl yaşadığını ileriki sayfalarımızda anlatacağız.