Make your own free website on Tripod.com
HİPNOZ

Hipnoz Nedir?

Hipnoz telkinlerle yapılan yapay uyku halidir.Bir trans halidir.Ne bir uyku halidir ne de bir uyanıklık halidir. Tamammen ikisinise kapsar.Doğaüstü olay ya da büyü değildir.Karanlık güçlerle ilgisi yoktur.Tamamen doğal ve herkesin uygulayabileceği bir yöntemdir.Hipnozu başkasına uygulayacağınız gibi kendinize de uygulayabilirsiniz.Ancak bu konuda araştırmalar yapmalı,iyi bir bilgi birikimi elde etmeniz gerekmektedir.Yoksa uygulanacak kişide ağır hasarlara bile yol açabilir.Hipnozu yapan kişi uygulayana her türlü istediğini yaptırabilir.Onun için güvenmediğiniz insanlara kendinizi hipnoz ettirmeyin.

Hipnozda üç yöntem vardır.Bakış,söz ve düşüncedir.Hipnozu hipnoz yapan bunlardır.Hipnozda konsantrasyon çok önemlidir.Konsantre olmuş bir telkinci,çok iyi sonuçlar çıkarabilir.Hipnozun gerçekliği tartışılır.Hipnoz seansında kişiye uygulanan telkinle hissedilen his, aynı seans başkaında uygulandığında aynı da olabilir,değişkende.Yani tamamıyla bir gerçeklik payı olduğu söylenemez.

Hipnozun şartları şunlardır.Telkin yapanın iyi bir kabiliyete ve meziyete sahip olmasıdır.Seans uygulanacak kişinin bu olaya yatkın olması gerekmektedir.Yine seans uygulanacak kişinin aşırı yorgun ve uyku halinin bulunmaması gerekmektedir.

Hipnoz yapmak herkesin elindedir.Eğer çok ilgiliyseniz bunula ilgili kitaplar bularak uygulayabilirsiniz.Ama mutlaka sabırlı olmanız gerekmektedir.Hipnozun etkisi 1 dakika sürebileceği gibi 20 dakikada bulabilir.

Hipnozun Kullanıldığı Yerler

Ders çalışmada,tıbbi denemelerde,spor müsabakalardan önce,güven sağlamada,cesaret aşılamada,dikkat ve konsantrasyonda,motivasyonda,ezbere dayalı çalışmalarda,sınavlarda,başarıya giden inanç birikiminde,askerlikde,dinde, stres,sıkıntı,bunalım,zorluklar aşmakta kullanılır.

Bazı söylentilere
göre öldürmek,diriltmek, gibi olağanüstü işler başardıkları,gizli
kapalı şeyleri görebilecek his ve güce ulaştıkları
iddia edenlerin sihri olarak kabul edilmiştir.

Hipnozda
tek kişi olabildiği gibi çok kişide hipnoz
edilebilmektedir.Bazı olayları,geçmiş olayları, günışığına
çıkararak, önemli şeylerin çözümünde kullanıldığıda
görülmektedir.

SINIRÖTESİNİN
YORUMU

O kadar pis işlerim oldu ki;hipnozla hepsi ortaya çıkabilir???